G&G World Cup – Národní kolo (8.5.2019, Střelecký stadion, Plzeň-Lobzy)

Náš tým jak jsme již psali se účastnil ve středu 8.5. národního kola G&G World Cup. Tohoto turnaje dvojic se účastnil náš tým ve složení Michal „Kirkhoff“ Jäger a Miroslav „Mawervick“ Ciner.

Turnaj byl rozdělen do dvou částí a to kvalifikační a finálová. A měl v obou částech vždy dvě disciplíny a to terčová střelba na 5×5 terčů s náhodným pořadím a disciplínu search and destroy, kde jsme museli najít a zneškodnit v náhodném pořadí objevující se terče. Ve kvalifikačním kole šlo o pořadí startu na finálové kolo. Dostali jsme týmové číslo 9 a tak startovali až jako 9. v kvalifikaci.
Díky špatné technické připravenosti zbraně Kirkhoff se mu v disciplíně 5×5 nevydařil čas a skončil s časem 54,53s, zato Mawervick měl výrazně lepší čas 47,2s. V disciplíně Search and Destroy si chlapci ale napravili reputaci a dosáhli jednoho z těch lepších časů a to 1 minuty a 20 vteřin a těmito výsledky dosáhly celkem 27 bodů a umístil se tak na 9. pozici (z 21 týmů). Tím startovaly až ve 4. skupině (startovalo se vždy po 4 týmech od nejhoršího umístění k tomu nejlepšímu).
Čímž byl čas na to vyzkoušet i doprovodný program v podobě Airsoft IPSC s dlouhou zbraní AEG. Tento program měl 3 různé stage, pokaždé s jinou situací a způsobem řešení. Vždy se ale jednalo o nějaký úkol a postup se střelbou na terče kde se hodnotili nejlepší zásahy, ale i čas trvání situace. V této disciplíně jsme nijak zvlášť nezazářili a naše umístění nebylo v těch nejvyšších příčkách. Ale rozhodně to byla zajímavá zkušenost a zážitek.
Již ale zpět k hlavnímu turnaji. Po našem ne úplně vydařeném pokusu v kvalifikaci, jsme již věděli co nás čeká a tak i byl jasný cíl být lepší. To se bohužel v disciplíně 5×5 povedlo pouze Mawervick, který snížil čas na 39,75s. Bohužel Kirkhoff svůj čas nijak nevylepšil a spíše ještě lehounce zhoršil na 54,62s. Ale jak tomu bylo i v kvalifikaci tak v disciplíně Search and Destroy si chlapci čas ještě zlepšili a dosáhli tak celkově 5. nejlepšího času v této disciplíně s časem 1 minuta a 3 vteřiny. Tyto výsledky bohužel získali pouze 28 bodů a to stačilo jen na 8. místo v celkových výsledcích (z 21 zúčastněných týmů). I tak ale hodnotíme toto umístění jako velmi dobré vzhledem k silné konkurenci a minimálním přípravám na tuto akci.
Soutěž nakonec ovládli jak v Airsoft IPSC doprovodném programu tak i v hlavním turnaji tým HPK – Hloubkový průzkum Kolinec, kteří svými výkony dosáhly v obou programech 1. místa. Což pro ně znamená i reprezentaci České republiky na mezinárodním finále na Taiwanu.
Za náš tým tak chlapům přejeme hodně štěstí při reprezentaci a dobré umístění i v mezinárodní konkurenci.

Kirkhoff

Akce se účastnil: Kirkhoff, Mawervick

zpět na akce
zpět na reporty

Komentáře nejsou povoleny.