Protector XV. (18-22.7.2018, Ralsko)

Letos jsme se účastnili akce Protector XV pod vedením BSG. Akce se z týmu účastnili pouze 3 členové (Alfred, Kirkhoff a Sam) s jedním hostujícím kolegou Jan.
Díky čemuž jsme utvořili pouze malý FireTeam v rámci celého BSG. Bohužel až na Kirka všichni dorazili až ve čtvrtek večer, což ovlivnilo i fungování na akci. Neboť tým nebyl kompletní a bylo nutné fungovat spíše jako rozšíření některé z početnějších jednotek. Proto také na první herní operace byl Kirk přidělen k týmu ButtFuckers a fungoval pod nimi až do čtvrtečního večera. První akce byla dopolední pěší výprava po provincii na získání informací, možných kontaktů a vytvoření možných podporovatelů naší věci. Kde jsme postupně navštívily vesnice Samoc, Sarkani, Bang-Hazí a Bhakkar. Letos bylo vidět, že dosti vesničanů si přivezlo občerstvení nebo nějakou podobnou statickou činnost. Bylo méně volných funkčních hráčů do pole dle našeho názoru. Ale i tak byl ve vesnicích relativně ruch. Nejvíce byl ruch samozřejmě v hlavním městě Sarkani, kde bylo nejvíce zajímavých činností jak herních tak neherních. Od různých obchodů po různá místa k navštívení. Během čtvrtečního odpoledne jsme měli napadnout konvoj ISAF na vytipovaném prostoru a získat nějaký jejich materiál. Ten jsme během bojů získali a udělali jsme i během toho velké ztráty jak materiální tak na živé síle jednotek ISAF.
Ty se museli pod velkým tlakem stáhnout, během toho ztratily několik vozidel včetně obrněnců. Během noci ze čtvrtka na pátek jsme spíše odpočívaly a relaxovali volnou zábavou. V pátek dopoledne jsme naplánovaly napadnout opevněnou pozici západní nemocnice poblíž vesnice Samoc. Tento plán nám vyšel na výbornou a tak nemocnice byla neschopna fungovaní. A ani přes blízké pozice ISAF, nestihly žádné jejich síly pomoci této nemocnici. Díky tomu jsme po útoku v klidu a bez napadení opustili pozice zpět k sobě do vesnic. Během dne se pak uskutečnilo pár dalších spíše civilních výprav a pokusů o LARPové prvky, což se příliš nedařilo z důvodu nevalné odezvy od hráčů v ostatních vesnicích. Zbytek pátku se pak spíše podnikali jen namátkové výpravy na ISAF chekpointy nebo patroly pohybující se blízko naší vesnice. V sobotu ráno jsme pak naplánovaly útok na základnu Fort Protector II. Bohužel jsme podcenili průzkum terénu a neměli jsme tak dostatek informací o tom jak to kolem základny vypadá. A tak jsme byly překvapeni několika pozicemi kolem základny, které velmi rychle náš postup odhalili a díky tomu jsme se dostali pod tlak velké převahy ISAF a byly jsme donuceni tento plán opustit a stáhnout se. Později odpoledne se k nám dostal požadavek od jiné vesnice o pomoc s obranou před jednotkami ISAF. Tento požadavek byl vyslyšen a celé BSG se vydalo rychle na pomoc vesnici Qalat. Cestou jsme se dostaly kousek od jejich vesnice do kontaktu s jednotkami ISAF. Které nás přepadly v údolí, naštěstí pro nás napadly náš hrot kolony a díky tomu zbytek kolony velmi rychle přebral iniciativu a situaci jsme rychle dostali pod kontrolu a donutili nepřítele stáhnout své jednotky. A mi mohly pokračovat k cíli. Bohužel pro nás jsme utrpěli nemalé ztráty a tak jsme k vesnici dorazili značně oslabení. Navzdory tomu všemu jsme zaujali domluvené pozice kolem vesnice Qalat a čekali jsme co se bude dít. Po několika pokusech ISAF o dobití pozic vesnice Qalat a to jak pěšky tak i za pomocí obrněné techniky. Všechny tyto pokusy jsme ve spolupráci s místními silami ničivě odrazili. Vesnici jsme byly nuceni držet do pozdních večerních hodin a proto jsme byly nuceni podstoupit noční přesun po odvolání naší pomoci, zpět do naší vesnice Athgar. Během přesunu poblíž vesnice Bhakkar se k nám dostala zpráva o tom, že je vesnice obsazena silami ISAF a ANA. Tak jsme se rozhodly vesnici osvobodit, bohužel se ukázalo se, že to byla dezinformace a proto jsme omylem napadly mírumilovné občany. Naštěstí se to obešlo bez obětí, zraněné jsme ošetřili a zase pokračovaly do naší vesnice. Cestou už jsme jen potkali patrolující vozidlo sil ISAF, které jsme zneškodnili beze ztrát ve vlastních řadách a pak se v míru vrátili do naší vesnice. Tím jsme prakticky naše činnosti ukončili a v klidu zalehli k spánku. Ráno byla akce brzy ukončena a tak jsme se už jen sbalili, rozloučili a směřovaly opět k domovům.

Speciální poděkování patří firmě Bohemia Airsoft, která nám poskytla pro celou akci prostorný stan k přespání. Taktéž chceme poděkovat opět všem zúčastněným jednotkám ze skupiny BSG, se kterými se nám opět suprově spolupracovalo.

Více fotek z této akce najdete na našem Facebooku

Kirkhoff

Akce se účastnil: Kirkhoff, Sam, Alfred

zpět na akce
zpět na reporty

Komentáře nejsou povoleny.