CQB Battle II (25.3.2017, Litoměřice)

CQB Battle II (a něco málo k CQB I)
Náš tým se v sobotu 25.3. zúčastnil akce „CQB Battle II“ v Litoměřicích, pořádané skupinou Airsoftwars.
Akce měla být atraktivní především díky zajímavému hernímu prostoru, kterým je bývalý pivovar s mrazírnami. Jedna velká, vcelku rozlehlá budova, mající čtyři patra nad zem a čtyři pod ní. To znamenalo, že se svítilnami si užijeme více než dost zábavy. Navíc tento prostor bude k dispozici patrně jen tento rok, neb je určen k demolici. O to exkluzivnější měl člověk pocit, že se na tuto akci pouze pro zvané týmy může podívat. Velmi zajímavým faktem byly i omezené výkony zbraní. Do 120 m/s automat, do 130 m/s pouze jednotlivé, nad 130 zákaz.
Účastnili jsme se už prvního dílu této akce, tedy „CQB Battle I“. Tehdy jsme v Litoměřicích skončili spíše neplánovaně, protože původní prostor musel organizátor na poslední chvíli změnit. Žádná tragedie, ale při prvním díle bylo znát, že přeci jen je nový prostor relativně neznámý a jeho potenciál plně nevyužit. Zhruba od druhé půlky dne se bitva smrskla jen na boj na dvou schodištích, kdy se jedna strana nemohla prostřílet z podzemí. Nebudu lhát, byli jsme kapku (někteří výrazně více) rozmrzelí, protože v únorovém chladném počasí jsme už pak kolem tří hodin v kuse jen postávali venku, aniž bychom si vystřelili. Do druhého dílu jsme tedy vkládali velké naděje, protože prostor se ukázal být skutečně zajímavým.
Na druhý díl CQB Battle jsme vyrazili z Prahy už bohatší o zkušenosti z předchozího dílu, takže nás už nic nemohlo překvapit. Nicméně první překvapení se konalo už před akcí, kdy jsme vcelku náhodou zjistili, že jsou povinné tlačáky. To byla hlavní změna oproti prvnímu dílu.
Samotná akce byla ve své podstatě jednoduchá. Dvě strany, každá útočí z jednoho směru. V budově i mimo ní, bylo několik vlajek, jejichž držení určovalo vítěze a dále několik předmětů, které byly důležité pro druhou polovinu hry. Tentokrát jsme útočili z druhé strany, než minule, takže nás čekal trochu zajímavější zážitek. Bylo velmi zajímavé prozkoumávat podzemní prostory, které jsme předtím nemohli vidět, nicméně jsme v nich téměř nikdy nepotkali nepřítele. Ten většinou zůstal v přízemí a v horních patrech hlavní budovy. Tentokrát byla bitva o něco dynamičtější, ale jen zhruba do první poloviny. Pak v nějaký moment se hra trochu zlomila, linie se zasekly a nešlo moc dobře postupovat a to vydrželo zhruba do konce hry.
Co mě mrzelo byl fakt, že na akci měli být nějaké limity. Bohužel, pomineme-li že neproběhlo žádné měření, tak mi u několika jedinců přišlo, že takhle zbraně s úťovkou 120 prostě nelítají. Ale jak jsem řekl, šlo spíše o jedince. Ale z vlastní zkušenosti, i takový jedinec může zkazit zážitek. S naším týmem se nám povedlo pár pěkných akcí, natočili jsme nějaké to video, ale jinak nás akce zas tolik nenadchla. Scénář se hrozně rychle vyčerpal a bylo těžké udržet v boji přehled. Mnoho lidí neřešilo po kom střílí a nejednou jsme byli zabiti vlastními. V tomhle ohledu jsme mnohokrát dojeli právě na to, že patříme mezi ty, jež střílí až když jsou si jisti, že jde o nepřítele. Každý z nás byl minimálně dvakrát zabit vlastním člověkem. A to je moc velká škoda. O to více nás to mrzí, že jsme se několikrát i zahlásili a žádná odpověď, kromě salvy kuliček.
Celkově hodnotíme obě CQB akce jako zajímavé a jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit. Byl to jedinečný zážitek, ale máme pocit, že taková jednodenní pláckobitka na malém prostoru by nemusela stát 500 korun na osobu. Samozřejmě netušíme, co stál pronájem a je nám jasné, že v určitém ohledu je potřeba si občas připlatit, aby se člověk podíval na nějaké zajímavé místo. Nicméně jsme zhodnotili, že jakékoliv další akce v tomto prostoru se už patrně nezúčastníme. Samozřejmě pokud by se přišlo s nějakým velmi zajímavým vstupným, tak možná, ale dost mi to připomnělo střílení na airsoftovém hřišti a zkrátka po herní stránce nemáme pocit, že by tento prostor mohl ještě něco nabídnout.
Jediné skutečně velké zklamání nám přineslo video z druhého dílu CQB, které mi přišlo asi nejslabší ze všech videí co byly na akcích Airsofwars natočeny. Spousta hraných záběrů by bylo skvělé promo před akcí, ale po akci chtěl člověk vidět záběry ze hry.

Alfred

Akce se účastnil: Kirkhoff, Sam, Alfred, Carda, Myra

zpět na akce
zpět na reporty

Komentáře nejsou povoleny.