O nás

Počátky našeho týmu sahají do léta roku 2004. Ale skutečný začátek považujeme až rok 2005. Tehdy na jaře se čtyři kamarádi rozhodli, že by mohli zkusit hrát airsoft. Z jakého důvodu, to už si nikdo nepamatuje, ale pro pobíhání po lese se zbraněmi mnoho důvodů potřeba nebylo. Prvními členy byli Kirk, Paul a bratři Řezník a Salát. Prvotní výzbroj byla jednoduchá. Čínské manuální zbraně, podomácku upravené brokovnice a plynové pistole. S výstrojí to nebylo o nic lepší, plátěné kalhoty, tepláky, půjčené maskáče a tak porůznu, co kdo doma našel. V létě si Řezník a Salát pořídili první elektriky a my se tak stali skutečným airsoftovým týmem. Pojmenovali jsme se Czech Special Recon Team. V té době se k týmu přidal i Kirkův bratr Alfred (moje maličkost), naopak na konci roku oznámil odchod Paul. Během tohoto roku jsme se z lesa u Radonic přesunuli do Štěrboholského komplexu budov, nedostavěných skladů drobného zboží z dob komunismu. V týmu se sem tam objevila i vypůjčená třetí elektrika. Kirk byl jmenován velitelem našeho týmu.

Další rok 2006 se stal mezníkem, neb Kirk i Alfred si pořídili vlastní elektriky a tudíž byl tým plně vybaven elektrikami. Také jsme absolvovali naši první velkou airsoftovou akci v Ralsku – Operation Breakdown 2. V tomto roce se Štěrboholy staly naším hlavním hřištěm a na konci léta se k týmu přidal také Ondra, Windowsek, Adam a Martin Kulhajz. Tým byl slavnostně přejmenován na Dobrovolné družstvo AČR Deratizátoři a  byť trochu nelogicky, znakem týmu se stala kudlanka, kterou jsem si já prosadil.

Rok 2007 byl pro všechny nové členy snad nejzajímavější ze všech. Všichni si pořídili elektriky a absolvovali jsme společně mnoho akcí a také začali jezdit do Milovic, po Afgánistánu 2007. Přidal se k nám Michal, Icehot, Heady, příležitostně se akcí účastnil i Derflad, otec Kirka a Alfreda, a Hozzy. Z toho roku zmíním asi hlavně Big Combat 2 a Operaci Anakonda, kde jsme získali mnoho zkušeností a zážitků. Přesto však Řezník i Salát začátkem roku přestali hrát, byť se občasně objevili, na akce už nejezdili a tedy v této době se také datuje jejich odchod z týmu. Stejně tak Martin Kulhajz, který odešel po vzájemné domluvě, když se zjistilo, že hraje zároveň v jiném týmu. Na přelomu roku 2007 a 2008 jsme se seznámili s týmem BW a také skupinou mladých hasičů z Čerčan a s oběma týmy navázali spolupráci.

V roce 2008 se k nám přidal pár Márty a Kočička a také Carda. Bohužel maturita, zkoušky aj. podobné události jednotlivých členů, bránily akcím s velkou účastí a tedy tento rok byl rokem začátku útlumu týmu. Celý následující rok 2009 byl tak trochu děsivý. Málo kvalitních akcí, méně nadšení některých členů. Do týmu přibyl ale Filip, Takarel a Myra a my jsme tomu rádi. Celkově vzato, byl to rok, kdy se tým celkově morálně rozkládal. Málo se jezdilo a hrálo.

Krize v týmu vyvrcholila počátkem roku 2010. Tento rok byl vyvrcholením všech problémů a zároveň novým začátkem. Z týmu byli vyloučeni Windowsek a Heady, z důvodů nedisciplinovanosti na akcích a celkově rozdílných názorů. Icehot též ukončil spolupráci s týmem. Léto ovšem znamenalo nový začátek. Několik velmi kvalitních akcí, na jaře příchod Knoflíčka, Davida a Nella, ke konci roku pak Arenotha. Plzeň 2010 prokázala naše schopnosti a stejně tak organizační vyzrálost. Tým se v současnosti ustálil a díky tomu se nám otevřely další možnosti účasti na akcích, čemuž přispěla akce Foy 2010.

Rok 2011 byl překvapivě plodný, byť opět zasahovaly soukromé problémy jednotlivých členů. Aktivně jsme se začali účastnit akcí Airsoft týmu Dejvice a akce jako Falklandy, Invisible, La Drang či Bitva o Foy nám daly mnoho možností ozkoušet fungování týmu, naše operační schopnosti a možnosti jednotlivých členů. Opět se rapidně zlepšila výzbroj všech členů, především čerstvých členů týmu jako je Wise a Jack. Díky dobrým kontaktům a dostatku nadšení jsme měli také možnost se dvakrát účastnit vietnamových akcí jako příslušníci armády severního Vietnamu, kvůli kterým jsme speciálně pořídili odpovídající výstroj. Akce v Milovicích byly vesměs všechny zavrhnuty a s tímto prostorem již nepočítáme.

V roce 2014 došlo k velké reorganizaci týmu, při které náš tým prošel značným úbytkem členů z důvodu nízké aktivity. Tím se naše počty snížili, na posledních několik aktivních, ale ani to nás neodrazuje od pokračování našeho snažení. Přispělo tomu také to, že jsme se rozhodli pro změnu maskovacího vzoru, který se plánuje pro rok 2015. A do budoucna se plánuje zvětšit rozsah akcí a také zkusit některé zahraniční a větší mezinárodní akce.

Autor: Alfred

Komentáře nejsou povoleny.